ПСИХОТЕРАПЕВТ ОЛЕКСІЙ ШЕВЦОВ

Чим небезпечна любовна залежність: наслідки та способи подолання

Кохання – це прекрасне почуття, яке може надихати, радувати та дарувати щастя. Але якщо любов перетворюється на залежність, це може мати серйозні наслідки для здоров'я та благополуччя людини. Людина, яка страждає на любовну залежність, часто переживає емоційні коливання, пов'язані з відносинами. Ось кілька прикладів, чим небезпечна любовна залежність
Парень страдает от любовной зависимости
Любовна залежність небезпечна тим, що може призвести до порушення психічного здоров'я, ізоляції від друзів та сім'ї, зниження самооцінки, а також до сильної емоційної залежності від партнера, що може призвести до токсичних стосунків та насильства у стосунках.
Любовна залежність може бути дуже небезпечною та негативно впливати на життя людини та її оточуючих. Ось кілька причин, через які любовна залежність може бути небезпечною:

Любовна залежність може призвести до руйнації стосунків.

Людина, яка страждає від любовної залежності, може стати занадто ревнивою, нав'язливою та вимогливою до свого партнера, що в кінцевому підсумку може призвести до конфліктів та розриву відносин.

Любовна залежність може викликати різні психічні розлади в людини.

Розглянемо деякі з них:
Тривога: люди, які страждають від любовної залежності, можуть часто відчувати тривожність і занепокоєння. Вони можуть переживати про свого партнера, боятися втратити його, страждати від ревнощів і т.д.

Депресія: деякі люди можуть відчувати депресію через любовну залежність. Вони можуть почуватися самотніми, безпорадними та безнадійними.

Низька самооцінка: люди, які страждають на любовну залежність, можуть мати низьку самооцінку і часто покладатися на підтвердження своєї цінності від свого партнера.

Невпевненість: люди, які страждають на любовну залежність, можуть часто сумніватися у своїх почуттях і рішеннях, покладаючись на думку свого партнера.

Відчай: люди, які страждають від любовної залежності, можуть відчувати відчай і безвихідь, якщо стосунки не складаються так, як вони очікували.

Усі ці психічні розлади можуть серйозно вплинути життя людини і вимагають професійної допомоги. Якщо ви або хтось із ваших близьких страждає від любовної залежності і відчуває якісь із перерахованих симптомів, вам слід звернутися до психотерапевта та отримати кваліфіковану
допомогу.


Поведінка людини за любовної залежності може значно змінитися.

Ось деякі ознаки, які можуть вказувати на любовну залежність:

Постійна потреба у увазі: люди, котрі страждають любовної залежності, можуть постійно вимагати уваги від свого партнера. Вони можуть телефонувати або надсилати повідомлення протягом усього дня, вимагати постійного зворотного зв'язку та контролювати, де знаходиться їхній партнер.

Контроль: люди, які страждають на любовну залежність, можуть намагатися контролювати кожну дію свого партнера. Вони можуть забороняти йому спілкуватися з іншими людьми, перевіряти його соціальні мережі, стежити за його витратами тощо.

Ревнощі: люди, які страждають від любовної залежності, можуть відчувати сильні ревнощі, навіть якщо немає реальних підстав для цього. Вони можуть перевіряти свого партнера щодо зради, звинувачувати його у зраді тощо.

Жертовність: люди, які страждають від любовної залежності, можуть стати жертовними та пожертвувати своїми інтересами та потребами заради свого партнера.

Уникнення конфліктів: люди, які страждають на любовну залежність, можуть намагатися уникати конфліктів з партнером і готові на все піти, щоб зберегти відносини.

Якщо ви помічаєте у себе або у свого близького подібну поведінку, слід звернути увагу на цей факт. Любовна залежність може бути небезпечною для здоров'я та потребує кваліфікованої допомоги.


За любовної залежності може статися втрата особистості.

Люди, які страждають від цього розладу, часто стають настільки залежними від свого партнера, що втрачають власну особистість та життєві інтереси. Вони можуть повністю присвятити себе своєму партнерові та забути про власні потреби.

Крім того, люди, які страждають від любовної залежності, можуть змінювати свої переконання та цінності, щоб відповідати своєму партнеру. Вони можуть перестати займатися своїми захопленнями та хобі заради відносин із партнером. Це може призвести до втрати сенсу життя та депресії.

Також важливо відзначити, що люди, які страждають на любовну залежність, можуть стати дуже залежними від однієї людини і втратити можливість встановлювати нові відносини та спілкуватися з іншими людьми. Це може призвести до соціальної ізоляції та обмеженості життєвого досвіду.

Тому важливо звернути увагу на подібну поведінку та звернутися за допомогою до психотерапевта, щоб уникнути подальших наслідків та зберегти свою особистість та здоров'я.


Фізичне насильство за любовної залежності

Фізичне насильство у відносинах - це одна з найнебезпечніших і найбільш травмуючих форм поведінки. На жаль, любовна залежність може призвести до того, що людина починає виявляти агресію та насильство над своїм партнером.

Однією з причин цього є те, що людина, яка страждає на любовну залежність, може відчути сильний страх втратити свого партнера. Він може почати контролювати партнера, обмежувати його свободу і навіть застосовувати фізичну силу для збереження відносин.

Крім того, любовна залежність може призвести до того, що людина починає ідеалізувати свого партнера та перебільшувати свої почуття до нього. Він може думати, що його партнер повинен відповідати його ідеалам та очікуванням, і почати виявляти агресію, якщо партнер не відповідає цим очікуванням.

Фізичне насильство над партнером - це неприйнятна поведінка, яка завдає травми та шкоди здоров'ю як жертві, так і ґвалтівникові. Люди, які страждають від любовної залежності, повинні розуміти, що така поведінка неприпустима та небезпечна. Якщо ви помічаєте у себе подібну поведінку, вам необхідно звернутися за допомогою до психотерапевта, щоб навчитися контролювати свої емоції та змінити свою поведінку.
Made on
Tilda