ПСИХОТЕРАПЕВТ ОЛЕКСІЙ ШЕВЦОВ

Як дізнатися, що в мене панічна атака: симптоми та ознаки

Панічна атака - це стан, при якому людина відчуває неприборкану паніку, страх і тривогу. Під час панічної атаки виникають такі сильні фізичні та емоційні симптоми, що людина може бути впевнена, що вона вмирає або втрачає розум. Частота панічних атак може бути різною, від кількох разів на рік до кількох разів на день.

Але як дізнатись, що у вас панічна атака? На що слід звернути увагу, щоб визначити, що саме відбувається з вашим тілом та розумом? Давайте розберемося разом.
Парень страдает от любовной зависимости
Панічні атаки можуть виявлятися різними симптомами, такими як:
- відчуття страху, тривоги чи паніки;
- прискорене серцебиття або серцебиття не через фізичні навантаження;
- почуття задишки чи ядухи;
- пітливість чи тремтіння;
- відчуття запаморочення чи нестійкості;
- оніміння або поколювання в руках чи ногах;
- почуття нудоти чи дискомфорту у шлунку.

Якщо ви відчуваєте ці симптоми раптово та без видимої причини, це може бути ознакою панічної атаки. Якщо ви не впевнені у своєму діагнозі, рекомендується звернутися до психіатра чи психотерапевта для професійної оцінки та діагностики.

Панічні атаки можуть бути жахливим досвідом, які можуть залишити людину відчуття безсилля та страху. Фізичні симптоми, такі як серцебиття, пітливість і тремтіння, можуть виявитися настільки інтенсивними, що люди, які зіткнулися з панічною атакою, можуть відчувати, що вмирають або втрачають розум. Важливо знати, що панічні атаки можна вилікувати назавжди з допомогою психотерапії.

Панічні атаки - це раптова та необґрунтована поява інтенсивних фізичних та емоційних симптомів, таких як швидке серцебиття, прискорене дихання, пітливість, тремтіння та почуття страху чи жаху. Панічні атаки можуть відбуватися у час, навіть під час сну. Зазвичай вони тривалістю від кількох хвилин до половини години.

Відчуття запаморочення, нудота та втрата свідомості
За панічних атак багато людей скаржаться на відчуття запаморочення. Це може бути пов'язано з кількома фізичними та психологічними факторами, що відбуваються під час панічної атаки.
Один із головних факторів – це зміна рівня кисню в крові. Під час панічної атаки дихання частішає, і людина починає глибоко дихати. Це може призвести до гіпервентиляції, коли рівень кисню у крові знижується, а рівень вуглекислого газу підвищується. Це може спричинити відчуття запаморочення, сильну втому і навіть втрату свідомості.

Крім того, під час панічної атаки може відбуватися виділення адреналіну у кров. Цей гормон може спричинити збільшення частоти серцевих скорочень та підвищення артеріального тиску. Це може також призвести до відчуття запаморочення та дискомфорту в голові.

Психологічні чинники також можуть грати роль. Під час панічної атаки людина може відчувати сильний страх і тривогу, що може викликати напругу у м'язах та внутрішніх органах, включаючи голову. Це може також призвести до відчуття запаморочення та головного болю.

Загалом відчуття запаморочення при панічних атаках може бути викликано комбінацією фізичних та психологічних факторів. Щоб впоратися з цим симптомом, важливо навчитися контролювати дихання та зменшити рівень тривоги та страху під час панічної атаки. Також може допомогти зменшити рівень стресу у повсякденному житті та регулярні заняття спортом або йогою.

Сильне серцебиття
Одним із найпоширеніших симптомів панічної атаки є сильне серцебиття. Цей симптом може бути викликаний кількома фізичними та психологічними факторами.

Один із головних фізичних факторів, пов'язаних із сильним серцебиттям, – це виділення адреналіну в організм. Під час панічної атаки рівень адреналіну в крові може значно збільшитися. Цей гормон може спричинити збільшення частоти серцевих скорочень та посилення скорочувальної сили серця. Це може призвести до відчуття сильного та швидкого серцебиття.

Крім того, під час панічної атаки часто відбувається гіпервентиляція. Це означає, що людина починає дихати глибоко та швидко, що може призвести до зміни рівня кисню та вуглекислого газу в крові. Це може спричинити відчуття прискореного серцебиття.

Психологічні чинники також можуть грати роль. Під час панічної атаки людина може відчувати сильний страх і тривогу, що може спричинити напругу у м'язах та внутрішніх органах, включаючи серце. Це може призвести до відчуття сильного серцебиття.

В цілому, сильне серцебиття при панічній атаці може бути спричинене комбінацією фізичних та психологічних факторів. Щоб впоратися з цим симптомом, важливо навчитися контролювати дихання та зменшити рівень тривоги та страху під час панічної атаки. Також може допомогти зменшити рівень стресу у повсякденному житті та регулярні заняття спортом або йогою.

Сильний страх і тривога

При панічній атаці може виникнути почуття страху та тривоги через незвичайні фізичні відчуття, які відчуває людина. Швидке серцебиття, задишка, пітливість, запаморочення та тремтіння можуть відчуватися дуже інтенсивно, що може призводити до відчуття, що щось жахливе відбувається з організмом. Це може викликати в людини ще більшу тривогу та страх, що тільки посилює симптоми. Також можливо, що людина відчувала неприємні ситуації в минулому, пов'язані зі страхом чи панікою, і панічна атака може нагадати про це, що викликає ще більший занепокоєння та страх.

Панічні атаки зазвичай не є фатальними. Незважаючи на те, що симптоми можуть бути дуже інтенсивними та неприємними, вони зазвичай не завдають шкоди здоров'ю. Тим не менш, панічна атака може бути дуже лякає і залишати людину в стані стресу та тривоги на невизначений час. Якщо у вас є проблеми зі здоров'ям, такі як проблеми із серцем чи дихальною системою, то інтенсивні симптоми можуть викликати додаткову тривогу. Якщо ви відчуваєте сильний біль у грудях або утруднення з диханням, вам слід негайно звернутися до лікаря.
Made on
Tilda