ПСИХОТЕРАПЕВТ ОЛЕКСІЙ ШЕВЦОВ

Як відрізнити кохання від любовної залежності: поради для розуміння своїх почуттів

Що робити, якщо ви не впевнені, що ви відчуваєте саме кохання, а не просто залежність від партнера? Як відрізнити одне від одного і зрозуміти, що ви у здорових стосунках? У цій статті ми розповімо про відмінності між любов'ю та любовною залежністю, і дамо кілька порад, як розібратися у своїх почуттях.
Парень страдает от любовной зависимости
Любов пов'язана з бажанням віддавати, бути щедрим і дбати про партнера, тоді як любовна залежність скоріше пов'язана з бажанням отримувати увагу, турботу та підтвердження своєї значущості через партнера, що може призвести до незбалансованих стосунків та порушення особистого кордону.
Кохання – це прагнення віддавати, а не лише отримувати. Це стан, коли ви готові жертвувати своїм часом, силами, енергією, щоб побачити свого щасливого партнера. У любовних відносинах важливо вміти виявляти турботу, увагу та повагу один до одного. Часто люди плутають кохання з бажанням отримати щось від партнера. Але це не є справжнє кохання.

Якщо ви готові віддавати своє кохання без очікування чогось натомість, значить, ви на вірному шляху. Справжнє кохання не вимагає від партнера нічого, крім взаємності та поваги. Якщо ж ви постійно очікуєте від партнера подарунків, компліментів та уваги, то це може бути ознакою нездорових стосунків.

Щоб дізнатися, що таке справжнє кохання, необхідно розуміти, що кохання – це не тільки емоції та почуття, а й постійні дії та турбота. У здорових стосунках партнери вміють підтримувати один одного, слухати та допомагати, а також вміють виявляти турботу та любов навіть у дрібницях. Якщо ви готові віддавати своє кохання та турботу партнеру, значить, ви на вірному шляху до здорових та щасливих стосунків.

Любовна залежність схожа на наркотичну залежність. Як і у випадку з наркотиками, люди, які страждають на любовну залежність, відчувають постійну необхідність отримувати дозу любові та уваги від свого партнера. Вони стають залежними від цих емоцій та не можуть жити без них. Це може призвести до того, що людина починає жертвувати своїми інтересами та бажаннями заради свого партнера, навіть якщо це завдає шкоди її здоров'ю та благополуччю.

Любовна залежність проявляється в тому, що людина постійно думає про свого партнера і не може без неї існувати. Він не може нормально функціонувати, якщо не отримує від нього достатньо уваги та кохання. Це може призвести до того, що людина починає контролювати свого партнера і вимагати від нього постійної уваги та любові. Внаслідок таких дій відносини можуть стати не здоровими та не збалансованими.

Одним із способів відрізнити кохання від любовної залежності є розуміння, що кохання – це не прихильність і не контроль над партнером, а бажання бути поруч із ним та ділити з ним своє життя. Якщо ви відчуваєте, що ви чи ваш партнер починаєте контролювати один одного і вимагати постійної уваги та любові, то це може бути ознакою любовної залежності.

Важливо розуміти, що любовна залежність – це нездоровий стан, який може призвести до серйозних проблем у стосунках. Якщо ви відчуваєте, що страждаєте від любовної залежності, зверніться за допомогою до психотерапевта. Він допоможе вам зрозуміти, як подолати цей стан і повернути здорові стосунки у ваше життя.

Ознаки кохання
Взаємність: у відносинах, заснованих на любові, обидва партнери відчувають прихильність один до одного. Вони розуміють одне одного, довіряють і поважають, і прагнуть спільного розвитку та зростання.

Повага до особистості: любов – це не тільки почуття прихильності, а й повага до іншої людини. Партнери цінують свої відмінності, поважають особисті межі та інтереси одне одного.
Почуття безпеки: у відносинах, заснованих на любові, обидва партнери почуваються захищеними та безпечними. Вони дбають один про одного, підтримують у важкі моменти та створюють атмосферу довіри та розуміння

Ознаки любовної залежності

Одностороння прихильність: у любовній залежності один партнер стає головним та єдиним центром уваги для іншого. Це створює нерівновагу у відносинах і призводить до односторонньої прихильності.

Нав'язливі думки: любовна залежність породжує нав'язливі думки та почуття, пов'язані з партнером. Людина не може думати про щось інше, крім свого партнера, і стає виснаженою цією односторонньою прихильністю.

Страх втрати: любовна залежність породжує страх втрати партнера та призводить до почуття занепокоєння та тривоги. Людина боїться втратити свого партнера і переймається тим, що його почуття не будуть взаємними.

Як відрізнити кохання від любовної залежності?

Як зрозуміти, що ви відчуваєте саме кохання, а не просто залежність від партнера? Ось кілька порад:

Відчуйте свої почуття: якщо ви відчуваєте глибоке почуття прихильності, поваги та взаємності до свого партнера, то це, швидше за все, кохання.

Зверніть увагу на взаємність: якщо ваш партнер теж відчуває до вас прихильність, повагу та взаємність, то це є ознакою кохання, а не любовної залежності.

Поважайте особистість партнера: якщо ви поважаєте особистість свого партнера та цінуєте його інтереси та думки, то це є ознакою здорових стосунків.

Не чекайте від партнера багато чого: якщо ви не очікуєте від свого партнера, щоб він завжди був поряд з вами та задовольняв усі ваші потреби, то це є ознакою здорових стосунків. У любовній залежності, навпаки, людина очікує від партнера всього і вважає, що тільки вона може зробити її щасливою.

Не страждайте від нав'язливих думок: якщо ви не завжди думаєте про свого партнера і можете займатися своїми справами та захопленнями, то це є ознакою здорових стосунків.

Кохання та любовна залежність – це різні речі. У здорових відносинах партнери відчувають прихильність, взаємність, повагу до особистості один одного та створюють атмосферу безпеки та довіри. У любовній залежності, навпаки, людина відчуває сильну прихильність до партнера, але це почуття одностороннє і не супроводжується взаємністю, повагою та довірою.

Щоб відрізнити кохання від любовної залежності, необхідно звертати увагу на свої почуття та поведінку партнера. Якщо ви відчуваєте прихильність, але при цьому відчуваєте взаємність, повагу та довіру, то це є ознакою здорових стосунків. Якщо ви страждаєте від односторонньої прихильності, постійних переживань і очікувань від партнера, це може бути ознакою любовної залежності. У здорових відносинах партнери поважають особистість один одного, мають свої особисті інтереси та захоплення, а також створюють атмосферу безпеки та довіри. У любовній залежності, навпаки, людина відчуває односторонню прихильність до партнера, постійно переживає та чекає від нього багато чого. Пам'ятайте, що здорові стосунки – це основа щасливого та довгого спільного життя.

Made on
Tilda